Okulumuz sınıflarını, atölyesini ve serasını ziyaret eden Sayın Valimiz, zihinsel engelli öğrencilerin topluma bir emanet olduğunu belirterek, “Bu çocuklar tabiri caizse öncelikle anne babalarının, mensup oldukları ailelerinin, sonrasında da içinde yaşadıkları toplumun güzellikler, hayırlar çeken adeta paratonerleri. Çocuklarımız burada bir taraftan ailelerinin yükünü hafifletirken öte yandan olabilecek ölçüde eğitim alıyorlar, rehabilite oluyorlar, sosyal hayata karışıyorlar, kendileriyle ilişkilerini düzenliyorlar. İlk adımlar atılmış durumda. Hatta bu meselede orta seviyeye geldik. Bundan sonra bu kurumların sayısını arttırmak, imkanlarını çoğaltmak, çok daha fazla sayıda engelli özel çocuğumuza ulaşma hedefimiz” diye konuştu.
Okul Müdürümüz tarafından protokol üyelerine birifing verildi. Basın mensuplarının da katıldığı toplantının ardından okulumuz bölümleri gezildi, sınıf ve atölyeler ziyaret edildi.
Okulumuzun tüm atölye ve sınıflarından sonra bahçemizde bulunan sera ve spor alanlarımızda incelemelerde bulunan protokol üyeleri çocuklarımızla çok samimi ve sıcak bir şekilde ilgilenerek okulumuzdan memnuniyetleri dile getirip ayrıldılar.

Facebook
YouTube
Instagram