Kuruluş:

Kurumumuz 2016 yılında Özel Eğitim Uzmanı Cemalettin AYIK tarafından kurulmuştur.

Fiziksel Mekan:

Fiziksel mekan tamamen rehabilitasyon merkezine uygun olarak yapılmıştır (apartmandan dönüştürülmemiştir). Bireysel ve grup eğitim odaları standartların üzerinde tasarlanmış, düzgün, aydınlık, ferah ve hijyeniktir. Bina, merkezi sistem doğalgaz ile ısıtılmakta olup tüm birimlerde klima mevcuttur. Binada bahçe, sosyal alanlar, spor salonu, oyun salonu gibi alanlar mevcuttur.

Servis:

Öğrencilerimiz kurumumuza ait servislerle güvenli bir şekilde, ücretsiz olarak taşınmaktadır.

Raporlama:

Öğrencilerimizin hastane ve RAM raporlarına ait işlemler kurumumuz tarafından yapılmaktadır.

Kayıt:

Kurumumuza eğitim almak için kayıt olan öğrenciler önce Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı Geliştirme Ekibi tarafından değerlendirilmektedir. Bu çalışma sonucunda öğrenciye özgü program hazırlanmakta ve daha sonra ilgili uzman kontrolünde eğitime başlanmaktadır. Aynı zamanda eğitime başlama ve devam süreçlerinde aile eğitimi ve desteği de sağlanmaktadır.

Öğrenci Kapasitesi:

300 öğrenci kapasitesi olan kurumumuzda halen 275 öğrenci eğitim ve rehabilitasyon hizmeti almaktadır. Bu sayı ile kurumumuz Manisa merkezdeki en büyük Rehabilitasyon Merkezi olma özelliğine sahiptir.

Aile Eğitimi:

Ailelerimize kurumumuz Rehber Öğretmeni ve öğrenciye eğitim veren eğitim uzmanımız tarafından Aile Eğitimi verilmektedir.

Materyal:

Kurumumuzda uygulanmakta olan tüm program ve modüllere uygun zengin içerikli eğitim materyalleri mevcuttur.

Eğitim:

Kurumumuzun güler yüzlü eğitimcileri ve diğer yardımcı personelleri “Önce Eğitim” ve “Birlikte Başaracağız” ilkemizden hareketle ekip çalışması yapmakta ve böylece öğrencinin ihtiyacına göre belirlenmiş olan eğitim programları, eğitim uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadır.

Vizyonu

“Özel eğitim gereksinimi duyan bireylerin eğitimi için özel eğitim ilkeleri doğrultusunda, yenilenebilen, insancıl, yaratıcı, bilimsel program ve uygulamalarıyla normalleştirmeye ve bütünleştirmeye hizmet eden, özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinde ulusal ve uluslararası standartlara katkılar sunan, alanında kaliteye öncülük eden saygın ve aktif bir kuruluş olmaktır.”

Misyonu

Öğrencilerimizin öncelikli eğitim ihtiyaçlarını belirleyerek çok yönlü olarak süreç takibini yapmak,

Öğrencilerimize gerekli olan öz bakım becerilerini, günlük ve toplumsal yaşam becerilerini, dil ve konuşma ile alternatif iletişim becerilerini, okuma ve yazma becerilerini, sosyal becerileri, bedensel becerileri, doğru davranışsal becerileri kazandırmak ve bu becerileri gerçekleştirebileceği uygun ortamlar ve materyaller oluşturmak,

Öğrencilerimize gerekli olan davranışsal desteği sağlamak,

Velilerimiz için aile eğitimleri düzenlemek,

Velilerimizin sürece aktif katılımını sağlamak,

Kaliteli eğitim sunabilmek amacıyla, bilimsel ve akademik çalışmaları desteklemek ve bu çalışmaları uygulamaya geçirmek,

Kurumdaki uzman personelin mesleki açıdan gelişimini sağlamak için faaliyetler düzenlemek ve yürütmek,

Ailelerimize ve öğrencilerimize psikolojik danışmanlık hizmeti sunmak,

Merkezimizde tüm ekip olarak vizyonumuz doğrultusunda kaliteli eğitim anlayışını kurumsal olarak sürdürmek ve bu alanda öncü merkezlerden biri olmak,

en temel misyonumuzdur.

İletişim Bilgileri

Adres:

Keçiliköy Mah. 5637 Sok. No:1 Yunusemre / MANİSA

Telefon:

0 236 233 30 37- 0 505 504 91 61

Web Sayfası:

http://egemrehabilitasyon.com/index.html

Please follow and like us:
Pin Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir