Okulumuzda CBÜ Sosyal Hizmet Bölümü son sınıf stajyer öğrencileri tarafından 20.12.2018 tarihinde organize edilen “Kampüste Bir Gün” isimli proje kapsamında Manisa Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe ve Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerimiz, bir gün boyunca MCBÜ Uncubozköy Sağlık Kampüsünde üniversitedeki sosyal yaşamı gözlemleme, deneyimleme ve üniversite öğrencileri ile birlikte vakit geçirme imkanı buldular.

Bu projeyle, toplumda dezavantajlı konumda olan engelli çocukların yaşıtlarından ve sosyal yaşamdan uzaklaşmalarını önlemek, Manisa Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe ve Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinin MCBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileriyle birlikte vakit geçirmek,  aynı zamanda üniversite öğrencilerinin kampüsteki yaşantılarını gözlemleyerek deneyimlemek, eş zamanlı olarak da üniversitede öğrenim gören gençlerin engelli gençlerle deneyim kazanmalarını, ilişkilerini güçlendirmelerini sağlamak amaçlanmıştır.

Projede görev alarak organizasyonu gerçekleştiren üniversite öğrencilerimize, bizlere üniversite kapılarını açan SHB öğretim üyelerimize ve destek olan tüm üniversite çalışanlarına teşekkür ederiz.

Please follow and like us:
Pin Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir