Misyonumuz :

T.C.Milli Eğitim Bakanlığı Amaçları doğrultusunda, kendisine sürekli gelişme ve iyileşmeyi hedef edinmiş çalışanlarıyla özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerimize bağımsız yaşam becerileri kazandırmak.

Vizyonumuz :

Zihinsel engelli bireylere aile ve çevre işbirliği içerisinde; temel yaşam, sosyal ve iş becerilerini kazandıran, onların toplumla bütünleşmelerini sağlayan bir kurum olmak.

Okulumuz orta-ağır düzey zihinsel engelliler ve Otizmli bireylere eğitim veren bir örgün eğitim kurumudur. Okulumuzda öz bakım becerileri, toplumsal uyum becerileri, akademik beceriler, sosyal uyum becerileri ve iletişim becerileri eğitimi verilmektedir.14 yaşını dolduran ve zorunlu eğitim çağı dışına çıkan öğrenciler ise İş Uygulama Merkezine yönlendirilmektedir.

Tarihçe:

03/12/1999 tarihinde Manisa Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi olarak 21 öğrenciyle Taytanlı İlhan İlköğretim Okulunun bir koridorunda hizmete açılmıştır. 01/02/2003 tarihinde ise Keçiliköy Mahallesinde arsası Zihinsel Engellileri Eğitme ve Koruma Derneği Başkanı Aysu Akdede tarafından alınıp, kaba inşaatı eşinin isminin verilmesi koşuluyla hayırsever İlhami Bilginer tarafından yaptırılmış, iç inşaatı Manisa Valiliği tarafından yaptırılarak kendi binasına Öğretmen Şükran Bilginer Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ismiyle taşınmıştır. Bir süre sonra öğrencilerin sayısının artması nedeniyle mevcut okulun arka tarafına İş Eğitim Merkezi yapılarak 14 yaş üstü çocuklar İş eğitim Merkezine taşınmıştır.

Bina Durumu

Mevcut bina 11 derslikli, 2 katlı küçük bir binadır. Toplam 11 derslikte 65 öğrenciyle eğitim-öğretime devam edilmektedir.1 mutfak, 1 yemekhane, 1 spor salonu bulunmaktadır. Her iki katta da koridor başları bölünerek birisi rehberlik servisi, diğeri de revir olarak düzenlenmiştir. Ayrıca bir müdür ve iki müdür yardımcısı odası ile bir depo da bulunmaktadır.

Projeler:

Okulumuzda ‘Özel Eğitimde Yeni Trendler’ isimli 2011-2013 yılları arasında kabul edilerek uygulanmış bir Avrupa projesi; 2013-2015 yılları arasında uygulanmak üzere Ulusal Ajansa sunulmuş ‘Başka Dilde Otizm’ isimli bir aday projesi ve 2017-2018 yılında uygulanan ‘El Ele Engelsizlik’ isimli bir yerel ortaklık projesi uygulanmıştır.

İletişim Bilgileri

Adres:

Keçiliköy Mahallesi 5634 Sk. No:7 45030 Yunusemre/MANİSA

Telefon:

+90 236 233 96 78

Web Sayfası:

https://ogretmensukranbilginer.meb.k12.tr/

Please follow and like us:
Pin Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir